Kolory idealne do sypialni urządzanej w stylu industrialnym

Każdy styl wnętrzarski kieruje się swoimi prawami. W każdym znajdziemy coś innego, nowego, niepowtarzalnego – coś, co jest elementem charakterystycznym, mówiącym o wybranej ścieżce dekoratorskiej. W przypadku stylu industrialnego, nazywanego również loftowym, niewątpliwie będą to kolory. 

Klasyczna biel w sypialni w stylu industrialnym

Biel jest kolorem klasycznym, ponadczasowym. Pasuje do każdej innej barwy, sprawia, że przedmioty lub wnętrza w danym odcieniu są jednocześnie eleganckie, ale także nowoczesne. 

Pomieszczenia w stylu loftowym charakteryzują się stonowanymi barwami. Mówiąc „stonowane”, nie mamy na myśli tylko jasnych odcieni. Chodzi tu głównie o zastosowanie niekrzykliwych barw. Te oczywiście mogą się znaleźć – ale należy pamiętać, że w niewielkim stopniu. Nie mogą bowiem przytłoczyć całości.

Biel w sypialni w stylu industrialnym będzie jedną z lepszych opcji. Dzięki zastosowaniu tego koloru nie musimy przejmować się zbytnio, jakie dokupić dodatki, ponieważ niemalże wszystko będzie pasować. Warto jednak mieć na uwadze, że wszelkie wspomniane dodatki są w tym przypadku niezwykle ważne. Jeśli nie zainwestujemy w żadne ozdoby, wnętrze może wydawać się mało przytulne, a czasami wręcz szpitalne.

Sypialnia w stylu loftowym w odcieniach tajemniczej czerni

Czerń to kolejny klasyk w naszym zestawieniu propozycji kolorów ścian, które idealnie sprawdzą się w sypialni w stylu industrialnym. Barwa ta sprawdzi się jednak tylko we wnętrzach o dość dużej powierzchni. W tych mniejszych może sprawić, że wydadzą się one jeszcze mniejsze, niż w rzeczywistości są. 

Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie na ścianach w swoim wnętrzu koloru czarnego, niezwykle ważne jest dobranie odpowiednich dodatków. Te z kolei za wszelką cenę powinny być w jasnych kolorach – tak, aby rozjaśnić nieco całe pomieszczenie. 

Połączenie bieli i czerni – pomysł na sypialnię w stylu industrialnym 

Zderzenie dwóch „gigantów” – tak skrajnych, a zarazem tak do siebie pasujących. Sypialnia w stylu loftowym, w której zagości zarówno kolor czarny, jak i biały, jest gwarancją sukcesu dekoratorskiego. Połączenie to jest bowiem jednym z lepszych wariantów, które można zastosować w opisywanym wnętrzu. Jasna barwa rozjaśni wnętrze, powiększy je optycznie. Ciemna z kolei sprawi, że sypialnia będzie sprawiała wrażenie nieco cieplejszej i znacznie przytulniejszej. 

Konfiguracja zastosowanych kolorów ścian może być różna:

  • jedna ściana biała, pozostałe czarne;
  • jedna ściana czarna, pozostałe białe;
  • pół na pół, czyli dwie ściany białe i dwie czarne, przy czym tutaj znów są dwie możliwości – jednakowe kolory mogą znaleźć się na równoległych do siebie ścianach, ale także na tych sąsiadujących ze sobą.

Spotykane są też inne, nieco odważniejsze połączenia obu barw. Jednym z ciekawszych wariantów jest pomalowanie jednej połowy ściany na biało, drugiej z kolei – na czarno. Są też osoby decydujące się na zastosowanie pasów pionowych lub poziomych – w tym przypadku warto jednak pamiętać o tym, że pierwsze z nich wydłużają wnętrze, a drugie – poszerzają. To, na co każdy z nas zdecyduje się w swojej sypialni, jest kwestią indywidualną, zależną od wizji i upodobań danej osoby. 

Sypialnia w stylu loftowym – niezbędne elementy wyposażenia

Tak, jak wspomnieliśmy na początku artykułu, każdy styl dekoratorski ma zbiór charakterystycznych dla siebie elementów. W przypadku stylu industrialnego oprócz kolorów ścian istotne są też poszczególne elementy wyposażenia – a dokładniej ich wygląd:

  • meble w loftowej sypialni powinny być drewniane – wprowadzi to ciekawy element kojarzony z naturą, dzięki czemu wnętrze wyda się zdecydowanie lżejsze;
  • warto zastosować czarne, metalowe elementy – w tym przypadku ważne jednak jest, aby potrafić zachować umiar. Jego brak może prowadzić do tzw. przerostu formy nad treścią, który nie jest mile widziany podczas urządzania wnętrz. Ciekawym pomysłem jest wybór czarnej, metalowej ramy łóżka;
  • w sypialni industrialnej ważne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia, które swoim wyglądem będzie pasować do całości wystroju. Dobrym wyborem mogą okazać się lampy w postaci wolnowiszących żarówek Edisona. Ważne jest, aby zdecydować się na ciepłą barwę światła – to ona odpowiada bowiem za przyjemny nastrój danego wnętrza.